Renown United Events Calendar

« Back to Calendar

Draw for 15 and 16 August – Home Games!

Start:
August 15, 2020 9:00 am
End:
August 16, 2020 5:00 pm
Address:
Google Map
Australia

Home games at Renown Park this weekend……

SATURDAY 15TH AUGUST
TIME COMPETITION TEAM 1 TEAM 2
BEVERLY HILLS PARK
BEVERLY HILLS PARK – MICRO FIELD 1
9:00:00 AM Under 6 – 2x8min Hurstville United U/6 (White) Kingsgrove Colts U/6 (Blue)
9:20:00 AM Under 6 – 2x8min Hurstville United U/6 (Blue) Hurstville United U/6 (White)
9:40:00 AM Under 6 – 2x8min Kingsgrove Colts U/6 (Blue) Hurstville United U/6 (Blue)
10:00:00 AM Under 6 Penshurst RSL U/6 (Gold) Kingsgrove Colts U/6 (Red)
10:50:00 AM Under 7 Hurstville United U/7 Kingsgrove Colts U/7
BEVERLY HILLS PARK – MINI FIELD 1
9:00:00 AM Under 8 Kingsgrove Colts U/8 (Blue) Hurstville United U/8
9:50:00 AM Under 9 Kingsgrove Colts U/9 (Red) Hurstville United U/9
BEVERLY HILLS PARK – MOD FIELD 1
11:40:00 AM Under 11 Kingsgrove Colts U/11 Kogarah Cougars U/11
BEVERLY HILLS PARK – INTERNATIONAL FIELD
12:40:00 PM 2020 COMBINED UNDER 14 GIRLS Kingsgrove Colts U/14 Girls Marrickville RSL U/14 Girls
1:50:00 PM Over 35 Men’s League Tag Kingsgrove Colts O/35 Gymea Gorillas O/35
CAHILL PARK
CAHILL PARK – MICRO FIELD 1    
9:30:00 AM Under 6 Arncliffe Scots U/6 Riverwood Legion U/6
10:20:00 AM Under 7 Arncliffe Scots U/7 Riverwood Legion U/7
CAHILL PARK – MINI FIELD 1
11:30:00 AM Under 9 Arncliffe Scots U/9 Riverwood Legion U/9
CAHILL PARK – MOD FIELD 1
12:20:00 PM Under 11 Arncliffe Scots U/11 Hurstville United U/11
CAHILL PARK – INTERNATIONAL FIELD
1:20:00 PM Under 12 Arncliffe Scots U/12 Brighton Seagulls U/12
2:20:00 PM Over 35 Men’s League Tag Brighton Seagulls O/35 De La Salle O/35
3:30:00 PM 2020 COMBINED UNDER 16 GIRLS Arncliffe Scots U/16 Girls Asquith Magpies U/16 Girls
RENOWN PARK
RENOWN PARK – MICRO FIELD 1
9:00:00 AM Under 6 Renown United U/6 Kogarah Cougars U/6
9:50:00 AM Under 7 Renown United U/7 Kogarah Cougars U/7
RENOWN PARK – MINI FIELD 1
9:00:00 AM Under 8 – 2x8min Renown United U/8 Arncliffe Scots U/8
9:20:00 AM Under 8 – 2x8min Arncliffe Scots U/8 Kingsgrove Colts U/8 (Red)
9:40:00 AM Under 8 – 2x8min Kingsgrove Colts U/8 (Red) Renown United U/8
10:00:00 AM Under 9 Renown United U/9 (Green) Renown United U/9 (White)
RENOWN PARK – MOD FIELD 1
10:50:00 AM Under 10 Renown United U/10 Arncliffe Scots U/10
RENOWN PARK – INTERNATIONAL FIELD
11:50:00 AM Under 12 Renown United U/12 Hurstville United U/12
12:50:00 PM Over 35 Men’s League Tag Kurnell Stingrays O/35 Renown United O/35
2:00:00 PM 2020 SOUTHERN OPEN AGE SILVER Renown United Open Age Gymea Gorillas Open Age (2)
H.V. EVATT PARK
H.V. EVATT PARK – MICRO FIELD 1
9:00:00 AM Under 6 Penshurst RSL U/6 (Green) Brighton Seagulls U/6
9:50:00 AM Under 7 Brighton Seagulls U/7 Penshurst RSL U/7
H.V. EVATT PARK – MINI FIELD 1
9:00:00 AM Under 8 Penshurst RSL U/8 Brighton Seagullls U/8
9:50:00 AM Under 9 Kingsgrove Colts U/9 (Blue) Penshurst RSL U/9
H.V. EVATT PARK – MOD FIELD 1
11:40:00 AM Under 10 Brighton Seagulls U/10 Penshurst RSL U/10
10:40:00 AM Under 11 Penshurst RSL U/11 Renown United U/11
H.V. EVATT PARK – INTERNATIONAL FIELD
12:40:00 PM Under 12 Penshurst RSL U/12 Kingsgrove Colts U/12
2:00:00 PM 2020 SOUTHERN OPEN AGE GOLD Penshurst RSL Open Age St Josephs Open Age
BYE
Under 9 Brighton Seagulls U/9
Under 10 Kingsgrove Colts U/10
Under 11 Brighton Seagulls U/11
SUNDAY 16TH AUGUST
TIME COMPETITION TEAM 1 TEAM 2
RENOWN RESERVE – INTERNATIONAL FIELD
9:00:00 AM 2020 SOUTH EASTERN UNDER 13 GOLD Renown United  U/13 Leichhardt Wanderers U/13 Red (1)
10:10:00 AM 2020 SOUTHERN UNDER 14 SILVER Renown United U/14 Kogarah Cougars U/14
11:20:00 AM 2020 SOUTHERN UNDER 15 GOLD Renown United U/15 De La Salle U/15 (1)
BEXLEY OVAL – INTERNATIONAL FIELD
9:00:00 AM 2020 SOUTHERN UNDER 14 SILVER Hurstville United U/14 Taren Point U/14
10:10:00 AM 2020 SOUTHERN UNDER 15 SILVER Hurstville United U/15 Cronulla Caringbah U/15
11:20:00 AM 2020 SOUTH EASTERN UNDER 16 GOLD Arncliffe Scots U/16 De La Salle U/16 (1)
12:40:00 PM 2020 EMERGING CUP Hurstville United Emerging Cup Como Jannali Emerging Cup
H.V. EVATT PARK – INTERNATIONAL FIELD
9:00:00 AM 2020 SOUTH EASTERN UNDER 13 BRONZE Penshurst RSL U/13 Redfern All Blacks U/13
10:10:00 AM 2020 SOUTHERN UNDER 15 SILVER Earlwood Saints U/15 Gymea Gorillas U/15 (3)
11:20:00 AM 2020 SOUTH EASTERN UNDER 16 SILVER Kingsgrove Colts U/16 Aquinas Colts U/16
12:40:00 PM 2020 WESTERN UNDER 18 SILVER Penshurst RSL U/18 Leichhardt Wanderers U/18
BYE
2020 SOUTH EASTERN UNDER 16 SILVER Renown United U/16 BYE

 

iCal Import + Google Calendar