Renown United Events Calendar

« Back to Calendar

Weekend Draw for 29-30 August

Start:
August 27, 2020 12:00 am
End:
August 30, 2020 11:00 pm

Draw below is for St George area games only. Good luck to all in the Green and White and be COVIID-Safe!

SATURDAY 29TH AUGUST
TIME COMPETITION TEAM 1 TEAM 2
H.V. EVATT PARK
H.V. EVATT PARK – MICRO FIELD 1
9:00:00 AM Under 6 Penshurst RSL U/6 (Gold) Arncliffe Scots U/6
H.V. EVATT PARK – MINI FIELD 1
9:00:00 AM Under 9 Renown United U/9 (Green) Arncliffe Scots U/9
9:50:00 AM Under 9 Penshurst RSL U/9 Brighton Seagulls U/9
H.V. EVATT PARK – MOD FIELD 1
10:40:00 AM Under 10 Penshurst RSL U/10 Arncliffe Scots U/10
H.V. EVATT PARK – INTERNATIONAL FIELD
11:40:00 AM Under 12 Penshurst RSL U/12 Brighton Seagulls U/12
12:40:00 PM O35 Men’s League Tag Renown United O/35 Blues Tag Brighton Seagulls O/35 Blues Tag
2:00:00 PM 2020 SOUTHERN OPEN AGE GOLD Penshurst RSL Open Age Engadine Dragons Open Age (1)
BEXLEY OVAL
BEXLEY OVAL – MICRO FIELD 1
9:00:00 AM Under 6 – 2x8min Riverwood Legion U/6 Hurstville United  U/6 (White)
9:20:00 AM Under 6- 2x8min Hurstville United U/6 (Blue) Riverwood Legion U/6
9:40:00 AM Under 6 – 2x8min Hurstville United U/6 (Blue) Hurstville United  U/6 (White)
10:00:00 AM Under 7 Penshurst RSL U/7 Riverwood Legion U/7
10:50:00 AM Under 7 Hurstville United U/7 Arncliffe Scots U/7
BEXLEY OVAL – MINI FIELD 1
9:00:00 AM Under 8 – 2x8min Hurstville United U/8 Arncliffe Scots U/8
9:20:00 AM Under 8 – 2x8min Arncliffe Scots U/8 Penshurst RSL U/8
9:40:00 AM Under 8 – 2x8min Hurstville United U/8 Penshurst RSL U/8
10:00:00 AM Under 9 Kingsgrove Colts U/9 (Blue) Riverwood Legion U/9
BEXLEY OVAL – MOD FIELD 1
11:40:00 AM Under 11 Hurstville United  U/11 Brighton Seagulls U/11
BEXLEY OVAL – INTERNATIONAL FIELD
12:40:00 PM Under 12 Hurstville United U/12 Arncliffe Scots U/12
1:40:00 PM 2020 SOUTHERN OPEN AGE SILVER Hurstville United Open Age Arncliffe Scots Open Age
RENOWN PARK
RENOWN PARK – MICRO FIELD 1
9:00:00 AM Under 6 Kingsgrove Colts U/6 (Red) Renown United U/6
9:50:00 AM Under 6 Kingsgrove Colts U/6 (Blue) Brighton Seagulls U/6
10:40:00 AM Under 7 Brighton Seagulls U/7 Renown United U/7
RENOWN PARK – MINI FIELD 1
9:00:00 AM Under 8 Kingsgrove Colts U/8 (Blue) Renown United U/8
9:50:00 AM Under 8 Kingsgrove Colts U/8 (Red) Brighton Seagullls U/8
10:40:00 AM Under 9 Kingsgrove Colts U/9 (Red) Renown United U/9 (White)
RENOWN PARK – MOD FIELD 1
11:30:00 AM Under 10 Kingsgrove Colts U/10 Renown United U/10
12:30:00 PM Under 11 Kingsgrove Colts U/11 Renown United U/11
RENOWN PARK – INTERNATIONAL FIELD
1:30:00 PM Under 12 Kingsgrove Colts U/12 Renown United U/12
2:30:00 PM O35 Men’s League Tag Kingsgrove Colts O/35 Blues Tag Gymea Gorillas Over 35
TODD PARK
TODD PARK – MICRO FIELD 1
9:30:00 AM Under 6 Kogarah Cougars U/6 Penshurst RSL U/6 (Green)
10:20:00 AM Under 7 Kogarah Cougars U/7 Kingsgrove Colts U/7
TODD PARK – MOD FIELD 1
11:30:00 AM Under 11 Kogarah Cougars U/11 Arncliffe Scots U/11
TODD PARK – INTERNATIONAL FIELD
12:30:00 PM O35 Men’s League Tag De La Salle Over 35 (1) Kurnell Stringrays Over 35 (1)
BYE
Hurstville United  U/9
Brighton Seagulls U/10
Penshurst RSL U/11
SUNDAY 30TH AUGUST
TIME COMPETITION TEAM 1 TEAM 2
BEVERLY HILLS PARK – INTERNATIONAL FIELD
9:00:00 AM 2020 SOUTH EASTERN UNDER 13 SILVER Kingsgrove Colts U/13 Botany Juniors U/13 (1)
10:10:00 AM 2020 SOUTH EASTERN UNDER 14 GOLD Kingsgrove Colts U/14 Maroubra U/14
11:20:00 AM 2020 SOUTH EASTERN UNDER 16 SILVER Kingsgrove Colts U/16 De La Salle U/16 (2)
12:40:00 PM 2020 EMERGING CUP Hurstville United Emerging Cup Aquinas Colts Emerging Cup
2:00:00 PM 2020 BLUES TAG COMBINED UNDER 11 Kingsgrove Colts Blues Tag U/11 Carlingford Cougars Blues Tag U/11
BYE
2020 SOUTHERN UNDER 15 SILVER Hurstville United U/15 NA

 

iCal Import + Google Calendar